KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12746048
nr 1274 6048
Ragnar Hedberg
(1899-1989), Sverige
Etsning, Strandmotiv. Signerad, numrerad 3/30, daterad 1954. Motivet: 13x17 cm
Ragnar Hedberg, svensk bildkonstnär och grafiker född 1899, död 1989.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 september 2019
kl 19:22:22
9/9 18:11:26
Ragnar Hedberg
Läs mer om Ragnar Hedberg